1 / 2
Hurtigruten
6
netter

Kom sommeren i møte med et vakkert vårcruise langs vår vakre kyst. 4 mai 2024

Nordkapp

Fra15 900,-/person
Prisen er fra-pris per person/ innvendig lugar
Prisen inkluderer
Cruise
2024-05-04
15 900,-/person

Kom sommeren i møte med et vakkert vårcruise langs vår vakre kyst.


I løpet av den klassiske nordgående ruten besøkes blant annet Ålesund, Molde, Trondheim, Bodø, Lofoten, Tromsø og Honningsvåg med Nordkapp på dag- eller kveldstid.
Reisen ender i Kirkenes med returfly inkludert til Bergen eller Oslo.

PRISER PER PERSON:
Innvendig lugar dekk 3, 5 eller 6: Kr 15.900.- per person
Utvendig lugar Polar, dekk 2, 3, 5 og 6: Kr. 17.900.- per person
Utvendig lugar Arctic Superior dekk 5 og 6: Kr. 21.900.- per person

75 % singletillegg. Lugarnummer blir tildelt ved innsjekk.

INKLUDERT: Reise på MS Nordkapp fra Bergen til Kirkenes 4 – 10. mai 2024. Helpensjon ombord (frokost, lunsj og middag). Fly fra Kirkenes til Bergen eller Oslo 10. mai
NB! Begrenset antall plasser. Siste bestillingsfrist er 28. februar

Norge på MS Nordkapp – til en unik spesialpris!

Reiseplan

4 -10. mai
Reise med MS Nordkapp, Bergen til Kirkenes
Dato
Avreisehavn
Ankommer
Avreise
Tid i land
mai 4
lørdag
Bergen
Bergen
20:30
mai 5
søndag
Florø
Florø
02:45
03:00
15 minutter
mai 5
søndag
Måløya
Måløya
05:15
05:30
15 minutter
mai 5
søndag
Torvik
Torvik
08:20
08:30
10 minutter
mai 5
søndag
Ålesund
Ålesund
09:45
20:00
10 timer
15 minutter
mai 5
søndag
Molde
Molde
22:35
23:05
30 minutter
mai 6
mandag
Kristiansund
Kristiansund
02:45
03:00
15 minutter
mai 6
mandag
Trondheim
Trondheim
09:45
12:45
3 timer
mai 6
mandag
Rørvik
Rørvik
21:40
22:00
20 minutter
mai 7
tirsdag
Brønnøysund
Brønnøysund
01:35
01:45
10 minutter
mai 7
tirsdag
Sandessjøen
Sandessjøen
04:35
04:50
15 minutter
mai 7
tirsdag
Nesna
Nesna
06:00
06:10
10 minutter
mai 7
tirsdag
Ørnes
Ørnes
10:00
10:10
10 minutter
mai 7
tirsdag
Bodø
Bodø
13:05
15:20
2 timer
15 minutter
mai 7
tirsdag
Stamsund
Stamsund
19:15
19:40
25 minutter
mai 7
tirsdag
Svolvaer
Svolvaer
21:20
22:15
55 minutter
mai 8
onsdag
Stokmarknes
Stokmarknes
01:30
01:40
10 minutter
mai 8
onsdag
Sortland
Sortland
02:55
03:10
15 minutter
mai 8
onsdag
Risøyhamn
Risøyhamn
04:35
04:50
15 minutter
mai 8
onsdag
Harstad
Harstad
07:10
07:45
35 minutter
mai 8
onsdag
Finnsnes
Finnsnes
11:00
11:30
30 minutter
mai 8
onsdag
Tromsø
Tromsø
14:15
18:15
4 timer
mai 8
onsdag
Skjervøy
Skjervøy
22:10
22:25
15 minutter
mai 9
torsdag
Øksfjorden
Øksfjorden
01:50
02:00
10 minutter
mai 9
torsdag
Hammerfest
Hammerfest
05:05
05:45
40 minutter
mai 9
torsdag
Havøysund
Havøysund
08:30
08:45
15 minutter
mai 9
torsdag
Honningsvåg
Honningsvåg
10:55
14:30
3 timer
35 minutter
mai 9
torsdag
Kjøllefjord
Kjøllefjord
16:40
17:00
20 minutter
mai 9
torsdag
Mehamn
Mehamn
18:55
19:15
20 minutter
mai 9
torsdag
Berlevåg
Berlevåg
22:00
22:10
10 minutter
mai 10
fredag
Båtsfjord
Båtsfjord
00:00
00:30
30 minutter
mai 10
fredag
Vardø
Vardø
03:30
03:45
15 minutter
mai 10
fredag
Vadsø
Vadsø
06:55
07:10
15 minutter
mai 10
fredag
Kirkenes
Kirkenes
09:00

Høydepunkter

Toppen av Europa

Vi ankommer Honningsvåg på formiddagen. Dette er inngangsporten til Nordkapp, der globusen markerer det nordligste punktet på kontinentet. Den valgfrie utflukten opp til det dramatiske platået er veldig populær, så det er lurt å bestille tidlig for å sikre deg plass

Tromsø

Tromsø - den historiske hovedstaden for utforskning i Arktis. Her har du fire timer til å oppleve byen eller bli med på en valgfri utflukt.

Her er er verden nordligste akvarium, og er absolutt verdt et besøk. Byen har også et godt utvalg av butikker, puber og restauranter, blant annet Mack Bryggeri og det populære vannhullet Ølhallen pub. Du finner også trendy kafeer med deilige kanelboller, og baristaer som skaper innovativ kaffekunst. Over fjorden for der skipet ligger til kai, kan du se den ikoniske Ishavskatedralen med sine glassmaleri-mosaikker.

Trondheim. Nidarosdomen. Foto: Ole Størksen

Du vil ha tre timer til å utforske Trondheim og de mange høydepunktene du finner her, enten på egenhånd eller på en av de valgfrie utfluktene vi tilbyr.

Nasjonalhelligdommen vår, Nidarosdomen, er et must.

Inkludert i prisen

7-dagers sjøreise i valgt lugarkategori
Helpensjon (frokost, lunch og middag)
Engelsspråklig reiseleder ombord
Foredrag og presentasjoner underveis
Fly fra Kirkenes til Bergen eller Oslo 10. mai

Ikke inkludert i prisen

  • Transport fra flyplass til skip på avreisedag
  • Valgfrie utflukter