1 / 2
Hurtigruten
5
netter

Kirkenes - Bergen med MS Nordlys 1 mai 2023

Nordlys

Fra10 900,-/person
2023-05-01
10 900,-/person

Kirkenes - Bergen med MS Nordlys

Tyvstart forsommeren med en trygg og hyggelig tur på MS Nordlys!
Vi tilbyr spesialpriser med meget gode rabatter på denne avgangen.

Reisen starter mandag 1. mai 2023 med direktefly Oslo – Kirkenes (vi tilbyr også tilslutning fra andre byer enn Oslo), og  transport fra flyplassen direkte til det meget hyggelige skipet MS Nordlys

Avreise fra  Kirkenes er kl 12.30, og de neste seks dagene er satt av til den klassiske sørgående ruten til Bergen.
Underveis besøkes blant annet Vardø, Hammerfest, Tromsø, Lofoten, Brønnøysund, Trondheim, Kristiansund og Molde på dag- eller kveldstid.
Reisen ender med en flott innseiling til Bergen, med ankomst lørdag 6. mai kl 14.45
Vi hjelper gjerne med evt fly videre fra Bergen, eller hvorfor ikke tilbringe en dag i vår vakre by?

 

Reiseplan

1 - 6. mai
Cruise med Hurtigruten

Cruise med Hurtigruten

Dato
Avreisehavn
Ankommer
Avreise
Tid i land
mai 1
mandag
Kirkenes
Kirkenes
12:30
mai 1
mandag
Vardø
Vardø
16:05
17:00
55 minutter
mai 1
mandag
Båtsfjord
Båtsfjord
20:00
20:30
30 minutter
mai 1
mandag
Berlevåg
Berlevåg
22:25
22:35
10 minutter
mai 2
tirsdag
Mehamn
Mehamn
01:20
01:30
10 minutter
mai 2
tirsdag
Kjøllefjord
Kjøllefjord
03:25
03:35
10 minutter
mai 2
tirsdag
Honningsvåg
Honningsvåg
05:45
06:00
15 minutter
mai 2
tirsdag
Havøysund
Havøysund
08:00
08:15
15 minutter
mai 2
tirsdag
Hammerfest
Hammerfest
11:00
12:45
1 time
45 minutter
mai 2
tirsdag
Øksfjorden
Øksfjorden
15:50
16:05
15 minutter
mai 2
tirsdag
Skjervøy
Skjervøy
19:30
19:45
15 minutter
mai 2
tirsdag
Tromsø
Tromsø
23:45
01:30
1 time
45 minutter
mai 3
onsdag
Finnsnes
Finnsnes
04:20
04:40
20 minutter
mai 3
onsdag
Harstad
Harstad
08:00
08:30
30 minutter
mai 3
onsdag
Risøyhamn
Risøyhamn
10:45
11:00
15 minutter
mai 3
onsdag
Sortland
Sortland
12:30
13:00
30 minutter
mai 3
onsdag
Stokmarknes
Stokmarknes
14:15
15:15
1 time
mai 3
onsdag
Svolvaer
Svolvaer
18:30
20:30
2 timer
mai 3
onsdag
Stamsund
Stamsund
22:15
22:30
15 minutter
mai 4
torsdag
Bodø
Bodø
02:30
03:30
1 time
mai 4
torsdag
Ørnes
Ørnes
06:25
06:35
10 minutter
mai 4
torsdag
Nesna
Nesna
10:25
10:35
10 minutter
mai 4
torsdag
Sandessjøen
Sandessjøen
11:45
12:15
30 minutter
mai 4
torsdag
Brønnøysund
Brønnøysund
15:00
17:25
2 timer
25 minutter
mai 4
torsdag
Rørvik
Rørvik
21:00
21:30
30 minutter
mai 5
fredag
Trondheim
Trondheim
06:30
09:30
3 timer
mai 5
fredag
Kristiansund
Kristiansund
16:30
17:30
1 time
mai 5
fredag
Molde
Molde
21:15
21:45
30 minutter
mai 6
lørdag
Ålesund
Ålesund
00:30
01:20
50 minutter
mai 6
lørdag
Torvik
Torvik
02:35
02:45
10 minutter
mai 6
lørdag
Måløya
Måløya
05:45
06:00
15 minutter
mai 6
lørdag
Florø
Florø
08:15
08:30
15 minutter
mai 6
lørdag
Bergen
Bergen
14:45

Inkludert i prisen

Reise på MS Nordlys fra Kirkenes – Bergen 1- 6. mai 2023
Helpensjon ombord (frokost, lunch, middag)
Direktefly Oslo – Kirkenes 1. mai
- Vi tilbyr selvsagt fly fra en rekke steder i Norge
Transport flyplass – skip i Kirkenes 1. mai
Reiseleder fra Cruisespesialisten, i tillegg til skipets reiseledere

Ikke inkludert i prisen

  • Drikkepakker
  • Utflukter underveis